Ekologiczne warsztaty Aeris Futuro w Galerii Bronowice

festiwal przyszłości

Ekologiczne warsztaty Aeris Futuro w Galerii Bronowice

09-10.09.2022

Galeria Bronowice w myśl hasła: MIEJSCE NA TWÓJ CZAS proponuje Klientom nie tylko bogatą ofertę zakupów. Różnorodne udogodnienia, propozycje kulturalne, rozrywkowe czy sportowe tworzą jedyne w swoim rodzaju miejsce spotkań. W ramach Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa 2022 Galeria Bronowice zaprasza na otwarte, bezpłatne warsztaty dla dzieci!

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

09.09.2022 (piątek), 16.30–18.00
UPCYCLING W PRAKTYCE
Niepotrzebne już – wydawałoby się – przedmioty otrzymają drugie życie. Ze starych koszulek, których nie nosicie, ale szkoda je wyrzucić, stworzymy nowe i niepowtarzalne dzieła sztuki. Możecie również przynieść stare torby materiałowe, które wspólnie udoskonalimy. Jeśli nie macie koszulek w domu, nie martwcie się – będą czekać na Was na warsztatach!

9.09.2022 (piątek), 18.30–20.00
10.09.2022 (sobota), 15.00–16.30
FUTUROLOGIA EKOLOGICZNA
Stanisław Lem geniuszem był i basta! Niektóre jego pomysły funkcjonują już dziś lub niedługo zaczną, o czym przekonamy się wspólnie na warsztatach. Naszym kolejnym krokiem będzie ich twórcze rozwinięcie bądź wymyślenie własnych rozwiązań: zbudujemy samowystarczalne pojemniki dla roślin. Idealne dla tych, którzy ciągle zapominają o podlewaniu! A wszystko w duchu upcyklingu, czyli dawaniu przedmiotom drugiego życia.

10.09.2022 (sobota), 13.00–14.30
BUDUJEMY DOMY DLA DZIUPLAKÓW
Zauważyliście, że w miastach jest coraz mniej popularnych kiedyś wróbli, mazurków, pleszek czy jerzyków? W ramach wsparcia naszych skrzydlatych sąsiadów zbudujemy razem tradycyjne budki lęgowe. Będziemy skręcać, wycinać, wiercić, a nawet walczyć z rysunkiem technicznym! W pakiecie także niezła porcja wiedzy o ochronie i zwyczajach ptaków oraz budowie i montażu schronienia dla nich.

Prowadzenie: Fundacja Aeris Futuro

Warsztaty mają charakter otwarty, odbywają się na poziomie 0 obok Costa Coffee.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na ograniczoną ilość materiałów, liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content