Minimalizm cyfrowy z Joanną Glogazą, czyli jak przestać być niewolnikiem swojego telefonu?

festiwal przyszłości

Minimalizm cyfrowy z Joanną Glogazą, czyli jak przestać być niewolnikiem swojego telefonu?

09.09 (piątek) 18:00-19:0

Smartfon ułatwia nam życie jak nic innego, ale ma też mroczną stronę. Zerkamy na telefon setki razy, choć wcale nie chcemy. Coraz trudniej jest nam skupić się na jednym zadaniu.

Wszyscy wiemy, że scrollowanie Instagrama przez pół weekendu nam nie służy – a i tak to robimy. Albo obiecujemy sobie, że już nigdy więcej, robimy detoks, kasujemy aplikację, a po kilku tygodniach jesteśmy w punkcie wyjścia. Nic dziwnego – wiele tęgich głów pracuje nad tym, żeby nas tam z powrotem wciągnąć do wirtualnego świata.

Na warsztatach stworzymy osobisty regulamin korzystania ze smartfona, tak byśmy to my mieli nad nim kontrolę i mogli żyć w bardziej zrównoważony sposób. Poznamy przydatne aplikacje i tricki, które wprowadzą nową jakość do naszej codzienności. Poukładamy swoją relację z internetem na głębszym poziomie – zastanowimy się nad intencją, która przyświeca nam przy każdym wyjęciu telefonu z kieszeni i potrzebami, które w ten sposób spełniamy. Bo bez tego nawet najlepszy trick czy nawyk nie zostanie z nami na długo.

Termin: 09.09 (piatek) 18:00-19:00

Miejsce: Dom Utopii

Dla kogo: młodzież i dorośli

Liczba miejsc: 20

Prowadząca:
Joanna Glogaza, edukatorka w zakresie odpowiedzialnej mody, autorka książki Wychodząc z mody, w której zachęca do wypisania się z kultury kupowania i zorganizowania swojej szafy według zasady „mniej a lepiej”. Prowadzi bloga, na którym pisze m.in. jak nie dać się konsumpcjonizmowi, a także jak żyć i tworzyć w epoce zdominowanej przez Internet. Aktualnie pracuje nad publikacją dotyczącą rządzących nami social mediów, bo, jak twierdzi, minimalizm sprawdza się nie tylko w szafie, ale i w przypadku internetowych rozproszeń.

Zapisz się na warsztaty!

    Skip to content