„Moim zdaniem…” – sesja dyskusyjna na najważniejsze (nie)ziemskie tematy!

festiwal przyszłości

"Moim zdaniem…" - sesja dyskusyjna na najważniejsze (nie)ziemskie tematy!

09.09.2022, godz. 11:00-12:30

Czy w czasach upraszczania, nadmiaru informacji i szaleńczo postępującej cyfryzacji potrafimy jeszcze dyskutować? Może się to okazać wyzwaniem - a co, jeśli dołożymy do tego najważniejsze tematy dotyczące technologii, środowiska i społeczeństwa? W ramach warsztatów "Moim zdaniem…":

  • pogłębisz swoją wiedzę na tematy społeczne i środowiskowe,
  • będziesz móc zajmować stanowisko na kwestie o niejednoznacznych odpowiedziach (praca z przestrzenią sali, dyskusja i wymiana zdań),
  • będziesz ćwiczyć aktywne słuchanie (także: słuchanie różnic i słuchanie z empatią),
  • poznasz czym jest NVC (komunikacja bez przemocy) i przećwiczysz ją w praktyce,
  • przećwiczysz myślenie krytyczne (jedną z kluczowych kompetencji przyszłości) — wobec zewnętrznych informacji, ale także w stosunku do własnych przekonań, poglądów, opinii!

Prowadzący:
Filip Dębowski - potrafi słuchać i czytać, choć to dziś nieco zanikające umiejętności. Spiritus movens społeczności i podcastu Dobry Przodek. Jest edukatorem specjalizującym się w pozytywnym wpływie społecznym i środowiskowym (zrównoważenie, dobrostan, zdrowa relacja człowiek-technologie). Współtwórca "VUCA nocą" - serii audycji dla liderek i liderów. Autor w NN6T Fundacji Bęc Zmiana i w Magazynie Coaching. Trener w firmie szkoleniowej Training Tree. Edukator w projekcie "Ogarnij Hejt" Instytutu Lema. Mentor startupów, m.in. w Ashoka Polska.

Termin: 09.09.2022, godz. 11:00-12:30

Miejsce: Pałac Potockich

Zgłoś szkołę do darmowego projektu!

    Skip to content