Lem w nowym numerze “Czasu Literatury”

Lem w nowym numerze “Czasu Literatury”

Najnowszy numer “Czasu Literatury”, niezależnego kwartalnika literackiego wydawanego przez Bibliotekę Kraków przy wsparciu KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, poświęcony jest twórczości Stanisława Lema. 


“Na zdrowy literacki rozum każdy rok powinien być rokiem Lema. (…) Lem to cała odrębna galaktyka, do podziwiania przez czytelnicze teleskopy i gimnastykowania zapalonych umysłów, jednak nie dotrzemy do niej tak łatwo. Jest poza zasięgiem. Fascynuje, przyciąga, pochłania, ale nawet najzagorzalsi fani czują, że ten fenomen zawiera znacznie więcej, niż oni zdołali odkryć” – pisze Krzysztof Zajas, redaktor naczelny pisma “Czas Literatury”, we wstępie do specjalnego numeru poświęconego Stanisławowi Lemowi.


Co znalazło się w środku “Czasu Literatury” nr 2 (14) 2021?Okładkę numeru narysowała Agata Dębicka, a ilustracje do działu lemowskiego stworzył Paweł Hernik. Pismo znajdziecie w salonikach prasowych, a wersję cyfrową na platformie Woblink. Numer możecie zamówić też na stronie www.czasliteratury.pl. Polecamy!